Korábban írtam, hova tegyük az íróasztalt, ha jót akarunk magunknak. Gondolom, nem meglepő, hogy az ágynak is van jó és rossz, vagy éppen kevésbé jó helye a lakásban. Ha szeretnél a lehető legjobban aludni a saját ágyadban, akkor érdemes megfogadni, amit a feng shui “tanácsol”.
Kezdjük a hálószoba kiválasztásával! Ehhez is érdemes tudni a személyes gua számunkat, és ha lehetőség van, azt a helyiséget választani a pihenésre, ami nekünk kedvező. Amennyiben ez nem lehetséges, akkor pedig a nekünk megfelelő ágyneműt válasszuk, és máris sokat tettünk a pihentető alvásunkért.
A hálószoba megvan. Mielőtt az ágyat elhelyeznénk, tegyünk ki onnan mindent, ami nem odavaló. Mire gondolok? Tévé, rádió, mindenféle elektromos kütyü. Lehetőség szerint ne itt töltsd az elektromos cuccaidat! Ha meg tudod oldani, ne használd a hálószobát másra, mint amire rendeltetett, azaz ne legyen egy légtérben dolgozószobával (vagy -sarokkal) vagy éppen fürdőszobával. Ha mindenképpen muszáj, akkor paravánnal, térelválasztó bútorral szeparáld el őket egymástól, de tudd, hogy ez nem az igazi.
Sok helyen látom, hogy előszeretettel alkalmazzák a tükröt a hálószobában. Sosem értettem, miért jó, engem mindig zavart. A legtöbb hálószobaszekrénynek van legalább egy tükrös eleme. Több oka van, amiért nem javaslom. Elsősorban azért, mert a tükör víz elemű, ami pedig zavar a nyugodt alvásban. Ha ez nem lenne elég, egyes nézetek szerint a tükör átjáró a túlvilág felé. Akár hiszek benne, akár nem, a tükör nekem nyugtalanságot okoz alvás közben. Ha mindenáron ragaszkodsz hozzá, éjszakára takard le!
Ne használj víz elemű, vizet szimbolizáló dolgokat a hálószobában. Ahogy a tükör esetében említettem, akadályoznak a nyugodt pihenésben. Ennek megfelelően ne legyen semmi kék vagy fekete, ne legyen üvegből, az elektromos cuccokat száműzd innen!
Rendben, megvan a hálószoba. Hogy helyezzük el az ágyat? Kezdjük azzal, hogyan ne, mert abból van több.
1) Ne kerüljön az ajtó és az ablak közé! Ok: a szobán keresztülmenő negatív energia zavarja a nyugodt alvást. Ilyenkor tegyünk egy paravánt, térelválasztót vagy egy cseppentett kristályt a plafonra az ágy és az ajtó közé.
2) Ne toljuk egyik oldalát a falhoz! Ok: a falnál alvó fél alárendeltségi helyzetbe kerül, mindent a párján keresztül tud elérni. Ha ez nem baj, told oda, de én nem tenném. 🙂
3) Az ágy támlája mögött ne legyen ablak! Ok: bizonytalanságot szül, állandóan aggódni fogsz valamin.
4) Ne álljon az ágy lábbal az ajtó felé! Nem az ágy lába, hanem a tiéd, amikor rajta fekszel. Ez a ravatalozó pozíció. Ha a fent említett lehetőségek vagy a ravatalozó pozíció közül kell választani, semmiképpen se válaszd ezt. Ez a lehető legrosszabb. Ok: egészségileg kicsinál ez a helyzet. Ha nincs más megoldás, tegyél valamit az ajtó és az ágy közé, de a legjobb, ha nem így helyezed el az ágyat.
Lassan minden lehetőséget kizártunk. Milyen helyzetben jó az ágy a szobában?
Nagyon egyszerű. Fejvégével legyen a falhoz tolva, lábnál és két oldalt legyen elég hely. Anyaga és az ágytakaró legyen az adott terület elemének megfelelő, az ágynemű pedig a benne alvók gua számához igazítva. Nem is olyan bonyolult. 🙂
A blog Facebook oldalához ITT tudsz csatlakozni, instagramon pedig ITT tudsz követni.
Kép forrása: www.freedigitalphotos.net
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: