Az utóbbi időben elég sok lakáshirdetést végignéztem. Különböző méretű, alaprajzú, elhelyezkedésű és árkategóriájú lakást kínálnak eladásra. A kérdés, hogy hogyan.
Úgy tűnik, mintha sok ember csak poénból hirdetné a lakását, mert eladni biztosan nem szeretné. Komolyan érdekelne, végül sikerül(t)-e.
A teljesség igénye nélkül álljon itt néhány példa arra, mit tegyél, ha NEM szeretnéd eladni a lakásodat.
Ne pakolj el!
A legegyszerűbb, ha nem foglalkozol az egésszel, csak fogod a gépet, körbefotózol a lakásban, és felteszed a hirdetésbe. Nem számít, hogy a nyaralós bőrönd félig kipakolva elfoglalja a fél nappalit, hogy a fürdőszobában kibuggyan a ruha a szennyestartóból, hogy a konyhapulton még ott van az előző főzés emléke. Ha ezeket elpakolnád, jobban látszana, mit lehet kihozni a lakásból, úgyhogy véletlenül se tedd.
Ne tegyél fel képet!
A legjobb, ha egyáltalán nem teszel fel képeket. Semmilyet. Még a végén eladhatóvá teszik a lakást, netalán valaki rámozdul és meg szeretné tekinteni. Ezt te véletlenül sem szeretnéd, úgyhogy hagyd a képek helyét üresen.
Főzz!
Ha valaki mégis szeretné megnézni a lakást, mert a leírás alapján nem tudja elképzelni, de (jaj) érdekli, akkor tegyél fel főni egy jóféle babgulyást vagy húslevest. A kenyérillat állítólag pozitívan befolyásolja a lakásvásárlási kedvet, de a zsíros levesszag biztosan nem.
Ködösíts!
Ha van némi gondod a papírokkal, először ne beszélj róla! Hagyd, hogy a delikvens rámozduljon, esetleg adjon el valamit áron alul, hogy kifizethesse neked a foglalót, majd közvetlenül azelőtt (kicsivel sem korábban) állj elő a problémával. Arra viszont vigyázz, hogy egyszerre csak egy dolgot árulj el, azokat is kend el, mintha nem lenne olyan nagy a gond. Azt se mondd meg, hogy pontosan mi a baj, esetleg mondj mást, ami szerinted jobban elfogadható.
Hitegess!
Ha a ködösítés nem ért célba, ígérj fűt-fát-bokrot, hogy hamarosan megoldódik, nem lesz gond, csak ezt meg ezt kell elintézni, csak ezt meg ezt kell beadni és készen is vagyunk. Figyelj közben oda, hogy a vevőjelölt kellően beleszeressen a lakásba, hagyd tervezgetni, álmodozni. Ha már meguntad, mert nem képes feladni, akkor állj elő az igazsággal, és javasold, hogy keressen másik lakást. A legjobb, ha mindezt sikerül 6 hónapig is elhúzni. Külön érdem, ha egy többgyerekes családdal csinálod.
Ne jelenj meg!
Ez a kedvencem. Ha már semmi sincs, amivel el tudnád riasztani a potenciális vevő(ke)t, egyszerűen ne menj el a megbeszélt időpontra a lakáshoz! Ne írj, ne telefonálj, ne hagyj semmilyen üzenetet, csak tegyél úgy, mintha elfelejtetted volna! Ha biztosra akarsz menni, akkor később se vedd fel a telefont, ne válaszolj az üzenetekre!
Gratulálok, megcsináltad! Nem adtad el a lakásodat. Csak azt áruld el nekem, miért hirdetted egyáltalán!
A blog Facebook oldalához ITT tudsz csatlakozni, instagramon ITT, twitteren pedig ITT tudsz követni.
Képek: freedigitalphotos.net
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: