Házisárkány

Mi kerüljön az adventi naptárba?

Ha időben elkezdted gyűjteni az alapanyagot, akkor már biztosan minden megvan az adventi naptárhoz, esetleg már el is készítetted. Most jön a -szerintem- nehezebb része, a “töltelék”.

Nekem már minden hozzávaló megvan -értsd: tele van a lakás WC-papír gurigával :D-, csak össze kell állítani egy szabad délelőtt vagy délután. Sokat gondolkodtam viszont azon, mit is tegyek bele, ha nem feltétlenül szeretném csokival telepakolni. Nyilván lesz az is, de ha már én készítem és nem készen veszem a boltban, legyen benne valami egyedi, egyéni, személyre szabott.

 

Az idei adventi naptár fő alapanyaga és egyik díszítőeleme. Nem az én ötletem volt. Ez tetszik a gyereknek. Nem röhög! :D

Az idei adventi naptár fő alapanyaga és egyik díszítőeleme. Nem az én ötletem volt. Ez tetszik a gyereknek.
Nem röhög! 😀

 

Sorra jutott eszembe mindenféle, és úgy döntöttem, megosztom veletek, hátha valaki hasonló cipőben jár. Nekem ugyan kisfiam van, de ha lúd, legyen kövér, úgyhogy nem hagyom ki a mókából a kislányos szülőket sem. Nekik is adok pár tippet.

 

Lego

Nagyban függ az adott gyerek érdeklődési körétől, de van, amivel szerintem nem lehet melléfogni, ez pedig a lego. Lehet úgy, hogy egy kisebb dobozos szettet szétszedünk, és a végén összerakhatja az összegyűlt darabokból. Kisebb figurákat is tehetünk egy-egy napi dobozba, ha a pénztárcánk megengedi. Ha nem figura, akkor lehet valami kiegészítő: kard, bilincs, bögre, ilyesmi, ami apró, és mindig eltűnik, tehát jól jön a tartalék.

Kislányoknak ugyanez az általam lányos legoként aposztrofált kollekció darabjaival mehet. Egy-egy új állatka, kiegészítő, díszítőelem, vagy akár egy figura lehet egy dobozkában.

 

Kirakó

Szintén érdeklődési körtől függ, de egy 24 db-os kirakó is jó ötlet. Minden nap kap egy részletet a képből, ami Karácsonyra összeáll. Nagyobb gyerekeknek lehet több darabból álló kirakó is, akkor egy nap több darabkát is kaphat. Az összeállítható képtől függően lehet fiús vagy csajos.

 

Apró játékok

Nem szeretem a porfogó játékokat, amik addig érdekesek, amíg összerakja a gyerek, de be kell vallani, hogy vannak ötletesek. Itthon most nagyon menőek a tapadókorongos állatkák, mert klasszul el lehet vele játszani a kádban. Aki tudja, mennyire nem egyszerű egy óvodás gyereket eljuttatni esténként a kádig, az hozzám hasonlóan örül minden segítségnek. Egy készletet pohárjelölőnek vettünk, de a kádban kötöttek ki. 🙂 Ha ilyenekhez sikerül hozzájutni, az egyik legjobb dolog a naptárhoz. Ha valakinek van(nak) ilyen(ek) elfekvőben, szívesen veszem. 🙂

 

Program

Szépen megírt kártyára lehet írni meghívó- vagy kuponszerűen. Lehet bábszínház, cirkusz, játszóház, állatsimogatás, vagy bármi, amiről tudjuk, hogy örömöt szerzünk vele.

 

Lufi

Ha készen állsz arra, hogy egy ideig tele lesz velük a lakás, akkor különleges formájú lufikat is tehetsz egy-egy dobozkába.

 

Pici állatok

Játékboltokban lehet kapni fillérekért pár cm-es állatkákat. Ha a gyerek érdeklődik irántuk, szeret pl. farmosat játszani, minden kiegészítés jól jön. Emlékszem, gyerekkoromban imádtam az ilyeneket. Tudom, hogy más korban élünk, de hátha ezek még nem koptak ki.

 

Édesség

Ha végképp nincs ötlet, és némelyik dobozka még üres, jöhet a jól bevált csoki is. A házi készítésű adventi naptárnak megvan az az előnye az előre gyártottal szemben, hogy változatosabb és egészségesebb cuccokat pakolhatunk bele. Gumicukorból és csokiból is lehet olyat találni, amit szíves(ebb)en adunk a gyereknek, de mehet bele szaloncukor is. Önálló ajándék is lehet aznapra, de kisebb mütyürke mellé is rakhatjuk, ha az nagyon apró.

 

Nektek mi kerül bele?

 

A blog Facebook oldalához ITT tudsz csatlakozni, instagramon ITT követhetsz, twitteren pedig ITT.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!