A táska mellett a konyha az, ahol mindenféle dolog képes felhalmozódni. Igen, magától, mert olyan nincs, hogy azt mind mi hordtuk oda be. 🙂 Ha van egy tisztességes méretű konyhád tisztességes méretű szekrényekkel, mégsem “férsz el” bennük, akkor nézz szét alaposan! Akkor is, ha úgy érzed, lomtalanításkor már mindent kidobtál.
1. Háztartási gépek
Nem azt mondom, hogy szabadulj meg az összestől, és főzz úgy, mint nagyagyáink, mert ez butaság lenne a részemről. Vannak olyan technikai újítások, amik nagy segítséget nyújtanak a sütésben-főzésben, de nézd át, hogy mindre szükséged van-e. Ha valami csak azért foglalja a helyet nálad, mert pl. nászajándékba kaptad vagy mostanában nagyon divatos, és mindenkinek van, te pedig alig vagy egyáltalán nem használtad, add oda valaki másnak, aki viszont régóta szeretne egyet. Én egy időben rengeteg kenyeret sütöttem, hetente többször bekapcsoltam a kenyérsütőt. Aztán már csak dagasztásra-kelesztésre használtam, mert nem ízlett a gépben sült kenyér. Végül, amikor azt vettem észre, hogy egyszerűbb kézzel dagasztani, mint mindannyiszor elővenni, elmosni, elpakolni, anyunak adtam. 🙂 Ugyanez lehet a helyzet a robotgéppel, párolóedénnyel, raclette sütővel stb. Neked milyen általad nem használt készüléked van? Hátha valakinek pont az hiányzik. 😉
2. Konzervek
Most őszintén, hányszor kaptad elő a székelykáposzta konzervet az utóbbi időben, ha megéheztél? Ha előfordul(t), akkor rendben, ez a pont nem neked szól. Ha viszont csak azért van, hogy túléld az esetleges világháborút, akkor semmi szükséged rá. Ráérsz akkor megvenni, ha esélyes a kitörés. Az ilyen felhalmozás feng shui szempontból sem szerencsés, mert azt a félelmedet szimbolizálja, hogy később nem tudod megvenni. (Azokra az üveges vagy fémdobozos konzervekre nem vonatkozik, amiket a mindennapi életben használsz, kizárólag a felhalmozásra.)
3. Szakácskönyvek
A háztartársi gépekhez hasonlóan most sem azt mondom, hogy dobd ki az összeset. Igaz, hogy mostanában hamarabb keresel rá egy receptre a neten, mint szakácskönyvben, de nekem is van néhány, amit rendszeresen forgatok. Egy Horváth Ilonád azért legyen! 🙂
4. Speciális edények
Állítólag minden háztartásba kell egy kukta. Gyakorlatilag életemben eddig egyszer használtam, akkor is annyira béna voltam, hogy több időt töltöttem utána a takarítással, mint amennyi időt megspóroltam a főzésen. Nem azt mondom, hogy haszontalan a kukta, csak egy példát hoztam, hogy ha nem tudod vagy nem akarod használni, teljesen felesleges. Nekem is van, de a baromi drága edénykészlet része.
A modern konyha egyik alapdarabja a római tál. Aki tudja és szereti használni, annak óriási kincs, de aki nem, annak csak a helyet foglalja.
5. Vízforraló
Biztosan itt hördülnek fel a legtöbben. Valóban egyszerű megnyomni a gombot, és pillanatok alatt ott a forró víz teának, kávénak, bárminek. Ez igaz. Nem sokkal több idő viszont, ha egy kisebb lábosban forralod azt a vizet, ráadásul nem kell szenvednek a vízkőoldással.
6. Mikrohullámú sütő
Belemehetnék, hogy mennyire káros, de nem teszem, mert ennek a listának nem ez a célja. Több emberrel beszéltem már róla, és szinte mindenki azt mondta, hogy tisztában van a hátrányaival, de mindent felülír az, hogy gyorsan meg lehet vele melegíteni az ételt. Végezz el egy próbát, amit mi is megtettünk itthon! Melegítsd az ételt jénai edényben a sütőben, a vízet kisebb edényben a tűzhelyen! Amikor eljutsz oda, hogy csak akkor jut eszedbe a mikró léte, ha ránézel, ajándékozd el! Több helyed lesz a konyhapulton.
Nézz szét a konyhádban! Hány dolog van, amit nem használsz? Könnyebb lesz a takarítás is a konyhában, ha nincsenek fölösleges holmik.
Az oldal Facebook oldalához ITT tudsz csatlakozni.
Kép forrása: www.freedigitalphotos.net
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: