Házisárkány

Mit viseljünk, hogy a lehető legtöbbet hozzuk ki magunkból?

Igen, a feng shui erre is választ ad. 🙂

Aki komolyan foglalkozik a feng shuival, az tudja, hogy könyvből nem lehet megtanulni. Részinformáció szerezhető, de sosem fogja tudni sikerrel alkalmazni. Miért? Erre lehet hosszan és röviden is válaszolni. Megpróbálom röviden. A legfontosabb az, hogy egy könyvben nincs lehetőség minden variációt kivesézni, mindenkinek személyre szabni, pedig ez fontos. Nem elég tudni, hogy hol helyezkednek el az egyes területek a lakásban, a helyiségek mely területen helyezkednek el, hanem fontos a lakók gua száma és a hozzá kapcsolódó elem.

A feng shui a nyugati asztrológiához hasonlóan a születési dátumot használja, de egy kicsit másképp. A különbség lényegében abban áll, hogy a havi bontás helyett évenként, pontosabban kínai holdújévenként változik a gua szám. Ennek megfelelően a születési dátum hónapjának és napjának annyi a jelentősége, hogy az adott évben a kínai holdújév előtt vagy után születtünk. Ha előtte, akkor az előző évet kell alapul venni a számításkor.

Bonyolult számítási folyamat helyett ebből a táblázatból könnyedén leolvasható, hogy a születési szám alapján kinek mi a GUA száma.

A kínai holdújévek kezdete 1901 és 2026 között és a GUA számok. Akik az adott évben a holdújév előtt születtek, azoknak az előző év rubrikáját kell figyelembe venni.

A kínai holdújévek kezdete 1901 és 2026 között és a GUA számok. Akik az adott évben a holdújév előtt születtek, azoknak az előző év rubrikáját kell figyelembe venni.

Lényeges különbség a nyugati asztrológiával szemben, hogy a feng shui különbséget tesz férfi és nő között; ezért van a táblázatban külön sor a férfiaknak és a nőknek.

Nézzünk egy konkrét példát!

Egy 1984. március 13-án született nő GUA száma 8 (föld elemű), mivel abban az évben február 2-án kezdődött a kínai holdújév.

Egy ugyanekkor született férfi GUA száma viszont 7 (fém).

Ha pl. egy nem azonos nemű ikerpár születik, a GUA számuk nem lesz azonos. Kivéve néhány esetet, ahogy a táblázatban is látszik.

 

Most jön az érdekes rész (ha eddig nem lett volna az): mire jó ez az egész. Nem nehéz észrevenni, hogy 9 GUA szám van, ahogy életterületből is 9 van. Ez nem véletlen. A GUA szám egy életterületet jelöl, azaz segítségével megállapítható, hogy a lakás mely része kedvező a fekhely vagy az íróasztal kialakítására, ám ha ezekre nincs lehetőség, akkor is érdemes az adott területre odafigyelni, hiszen innen nyerjük az energiát. (Kivéve, ha a GUA szám 5, mert akkor a nőknél a 2-es, férfiaknál a 6-os területet vesszük kezelésbe, nem erősítjük a középponti helyzetet.)

Ha ez még nem lenne elég, a GUA szám azt is megmutatja, milyen színt érdemes viselni, ha igazán energikusnak akarjuk magunkat érezni, ha a legtöbbet szeretnénk kihozni magunkból. Állásinterjún, randevú, fontos tárgyaláson ez jól jöhet. Itt el is érkeztünk a címben feltett kérdéshez. Ahhoz, hogy megkapjuk a választ, tudnunk kell, melyik GUA számhoz, milyen elemet rendelünk a feng shui szerint.

Az öt elem az alábbi sorrendben támogatja egymást:

víz –> fa –> tűz –> föld –> fém –> víz

 Ahogy az életterületekhez, a GUA számokhoz is rendelhetőek színek. A megfelelő hatás érdekében azokat a színeket érdemes viselni, amelyek a GUA számunkhoz rendelhető elemhez tartoznak, illetve azokat, amelyek azt az elemet támogatják.

 Nézzük, mit érdemes viselni az előző példában szereplő nőnek és férfinek!
 
 A nő GUA száma 8, tehát föld elemű. Ennek megfelelően földszíneket érdemes viselnie, de mivel a földet támogatja a tűz, ezeket a színeket is érdemes bevetni.
 
 A 7-es GUA számú férfinek ugyanezen elv alapján a fémszíneket, illetve a fémet támogató föld színeit érdemes magára ölteni.
 
 
Persze, ez nem jelenti azt, hogy a többi színt tilos viselni. Erről szó sincs. Mindössze azt mutatja a GUA szám, hogy milyen színek azok, amelyek segítenek, hogy a legjobbat hozzuk ki magunkból. Fontos hozzátenni, hogy a színek nem súgnak a vizsgán, nem szerzik meg az áhított állást, varázsitalként nem funkcionálnak a randevún, csupán segíthetnek előhozni, ami bennünk van, legyen az tudás vagy praktika. 🙂
 
A blog Facebook oldalához ITT tudsz csatlakozni.
Címkék:

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. Tamasss says:

    Szép napot! Tudom, hogy ez a figyelemfelkeltő bejegyzés már majdnem 1 évvel ezelőtt íródott, de ha lehetséges szeretném megkérdezni, hogy a fenti információk honnan származnak? (Főként a karakterszám táblázata érdekel) A választ előre is köszönöm!


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!